Een goede optie als anticonceptie is een koperen spiraaltje. Eenmalig inbrengen, kan pijnlijk zijn, maar verder geen hormonen in je lichaam. Door het koper kan er niks in de baarmoeder nestelen.
5 maart 2013, 15:36
Minister: omstreden Diane-35 pil verbieden heeft risico’s

Foto ANP / Lex van Lieshout
De Diane-35-pil staat mogelijk in verband met de dood van 11 vrouwen in Nederland.
BINNENLAND
COMMOTIE NA MOGELIJK OVERLIJDEN VAN ELF VROUWEN
De Diane-35-pil dient officieel voor de behandeling van acne, lichte overbeharing en een vette huid, maar werkt ook als anticonceptiepil. Schippers zei er rekening mee te houden dat Diane-35 ook wordt voorgeschreven als anticonceptiepil, ook al is dat niet toegestaan. Ze riep artsen op dit niet te doen. Diane-35 zit in het basispakket, lichtere anticonceptiepillen niet.
Frankrijk wil de pil uit de handel nemen, naar aanleiding van het overlijden van diverse gebruiksters. In Nederland zijn mogelijk elf vrouwen overleden door de pil. In bijna alle gevallen gaat het om zeer jonge vrouwen die overleden aan trombose of een longembolie. Huisartsen mogen de pil voorlopig niet meer voorschrijven aan nieuwe patiënten, omdat de risico’s het grootst zijn in de eerste maanden van het gebruik.
Bron: http://www.nrc.nl/nieuws/2013/03/05/diane-35-verbieden-heeft-risicos/